Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

 

OPE

ul. Słowackiego 28/14

97-300 Piotrków Tryb.

зв'язатися з нами >

UA-PL-EU

Projekt MEDYK rusza w Chorzowie!

Mamy zaszczyt zaprosić na inaugurację programu „Medyk” na Śląsku. Inauguracja odbędzie się w Śląskim Centrum Medycznym, ul. 3 Maja 22 (przy II LO im. Juliusza Ligonia) w dniu 26 września.

 

Inauguracja roku szkolnego w Śląskim Centrum Medycznym na kierunku „Opiekun Medyczny” rozpoczyna realizację naszego projektu „Medyk”, który w swoich założeniach ma zapełnić braki wykwalifikowanej służby medycznej na terenie Śląska. Rok szkolny 2020/21 rozpocznie 32 uczniów. W przyszłym roku planujemy już powyżej 100, a za dwa lata chcemy wypuszczać co roku około 250 absolwentów kierunków medycznych.

 

Program kierowany jest do osób z wykształceniem medycznym, którzy z Ukrainy przybywają na Śląsk pracować w przemyśle. Naszym zamierzeniem jest w pierwszym roku umożliwić im uzyskanie tytułu „Opiekun Medyczny, a w ciągu następnych 2 lat tytułu „Licencjat pielęgniarstwa” lub „Licencjat ratownictwa medycznego”. Beneficjentami programu są absolwenci medycznych kolegiów z Ukrainy oraz kierunków medycznych uczelni ukraińskich.