Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

 

OPE

ul. Słowackiego 28/14

97-300 Piotrków Tryb.

зв'язатися з нами >

UA-PL-EU

FAQ
 1. Що то за програма « Кращий старт»?

Програма «Кращий старт» - це можливість поїхати в Польщу з дитиною (дітьми) з особливими освітніми потребами , розумово відсталих  або з обмеженими рухливими можливостями.

Під час перебування сім'ї в Польщі, дитина забезпечується  спеціалізованою допомогою та терапією з урахуванням потреб. Для кожної дитини наша терапевтична команда готує індивідуальну освітню та терапевтичну програму, яка враховує можливості та потреби розвитку вихованця, що включає:

 • Корекція загальної моторики
 • Музикотерапія
 • Психологічна терапія
 • Логоритміка
 • Пластикотерапія
 • Виправна гімнастика
 • Логотерапія
 • Методи сенсорної інтеграції

залежно від потреб конкретної дитини.

Під час перебування, дитина знаходиться під наглядом з понеділка по п'ятницю (іноді до суботи)  10 - 12 годин,  що дозволяє батькам працювати і утримувати свою сім'ю в Польщі.

Під час перебування, батьки (або опікуни) і дорослі діти проходять річне навчання за напрямом  Опікун медичний  (безкоштовно) та безкоштовне вивчення польської мови.

Існує також можливість дорослим навчатись у ВНЗ за напрямом « Педагогіка або спеціальна педагогіка» (навчання платне).

 1.  Скільки коштує програма « Кращий старт»?

Програма полягає на безкоштовній турботі і терапії дитини. Сім'я не несе жодних витрат, пов'язаних з опікою та терапією. Програма також включає безкоштовну освіту за напрямом «Опікун медичний» для батьків та дорослих дітей.

 1. Для кого створена програма « Кращий старт»?

Програма розрахована  на сімей з дітьми у віці від 3 до 8 років з особливими освітніми потребами, з розумовою або руховою інвалідність. Програма розрахована на всю сім'ю.

 1. Як можна взяти участь у програмі « Кращий старт »?

Приєднатись до програми можна за допомогою координатора «Кращий старт » в Україні. Контакти подані на сайті www.uapl.eu. Люди, які проживають на території Польщі, можуть звертатися безпосередньо до фонду «Niedaleko». Для того, щоб заява була прийнята, сім'я повинна повідомити особу - Гаранта.

 1. Хто такий Гарант?

Гарант – це людина , яка знає сім'ю і  подає заяву у програму « Кращий старт». Це може бути державна або місцева посадова особа, викладач, поп(священик), професор, голова асоціації, фонд, волонтер або інша громадська організація.

 

 

 1. Чи вся родина має брати участь у програмі «Кращий старт»?

У програмі обов’язково має брати участь мінімум один з батьків дитини. Який мусить розуміти, що треба буде  не тільки  заробляти на утримання в Польщі (житло , їжа і т. д.), але і приділяти увагу та час дитині після роботи.

Загалом, програма розрахована для двох батьків з дитиною (або дітьми), бо в такому разі обов'язки розподілені на більшу кількість членів родини.

 1. Що у випадку, коли батьки не мають можливості супроводжувати дитину в Польщу?

У виняткових обставинах дитина може супроводжуватися опікунами, встановленими судом або владою України.

 1. Що робити з іншими дітьми, які ще не досягли 18 років?

Немає перешкод для того , щоб неповнолітні (здорові) діти були разом з цілою родиною разом у Польщі. Вони будуть забезпечені безкоштовними курсами польської мови (від 3-х років), безкоштовною школою (від 6 років) або платними яслами (0-3) чи дитсадком (3-5).

 1. Чи можуть родичі брати участь у програмі ?

Так, якщо Parateklos повідомить про них. Вони повинні бути повнолітнім і працювати в Польщі. Вони можуть бути включені у безкоштовні курси польської мови і безкоштовну школу для дорослих  (напрям навчання «Опікун медичний»).

 1. Де і в яких умовах ми будемо жити в Польщі?

У Польщі ми надаємо „для початку” апартаменти з однією кімнатою для сім’ї  2 + 1; 2-кімнатне житло для сімей 2 + 2 або 2 + 3 , житло з кухнею та ванною. Житло може бути більше , якщо це необхідно. Після перших місяців роботи родина може орендувати квартиру, яка буде  відповідати їх потребам та можливостям. Сім'ї 2 + 1 можуть проживати в загальній квартирі (дві сім'ї). Житло з наявністю меблів.

Проект «Кращий старт» розташований в таких містах : Poznań , Wrocław, Chorzów, Warszawa , Piotrków Trybunalski ,Gostynin ,Gdańsk , Kraków . Сім'я не має можливості вибрати місто , але може запропонувати. Ціни на проживання (базовий стандарт-житло, кухня, ванна) відрізняються в залежності від локалізації  і варіюються від 600 до 1000 злотих (родина 2 + 1) або 800-1200 злотих (родина 2 + 2).   Самостійне зняття в оренду житла коштує від 1000 злотих (Piotrków Tryb.)  до 2000 злотих (Варшава).

Вартість продуктів харчування в Польщі не велика, наприклад: хліб біля 2 злотих , 1 кг ковбаси 12 злотих, 1 кг курки з 6 злотих , кава 250g від 6 злотих , 1 кг свинини від 9 злотих.

 1. Яка робота вас чекає і скільки можена заробити грошей в Польщі?

Для дорослих ми пропонуємо фізичну роботу в промислових і логістичних центрах. Це робота «на перший час» , яка не вимагає кваліфікації або володіння мовою. Після 6 місяців, ви можете знайти кращу роботу, яка вимагає знання польської мови .

Заробіток "для початку" є національною мінімальною заробітною платою в 2250 PLN на місяць + понаднормові години і праця у  вихідні або вночі в розмірі близько 1000-1200 злотих (залежить від наявності). ЧИСТА зарплата( netto ) варіюється від 2000 zł до 2600 злотих  "на початок", а після 6 місяців ви можете заробити до 3000-3500 zł ( netto ).

 

 1. Які документи необхідно підготувати для участі у програмі  «Кращий старт»?

Основні документи:

  1. Копія національного паспорта дитини;
  2. Копії з присяжним польським  перекладом  «про ступінь інвалідності дитини»;
  3. Копія національного паспорта батька;
  4. Копія національного паспорта матері;
  5. Копії національних паспортів інших осіб з анкети;
  6. Копії з присяжним польським перекладом свідотства про закінчення 11-класу (якщо немає , то за  9-й клас)  разом з додатком з оцінками дорослих, що беруть участь у проекті і вписаних в вступних формулярах ;
  7. Фото дитини (паспортне) ;
  8. Фото дитини з сім'єю (також електронному вигляді);
  9. Копії з перекладом професійної кваліфікації дорослих, що беруть участь у проекті і вписаних в вступних формулярах;
  10. Заповнені робочі анкети дорослими, що беруть участь у проекті і вписані у вступних формулярах ;
  11. Заповнені заяви до школи на напрям  «Опікун медичний» особами , що беруть участь у проекті і вписані у вступні формуляри.

 

 1. На якій підставі я буду перебувати на території Польщі?

Для людей зі старим типом паспорта (не біометричний)  ми готуємо документи для отримання візи на основі роботи (в деяких випадках школи). Після 3-4 місяців, людина подає документи на картку тимчасового проживання ( Karta Pobyty) .

Люди з біометричним паспортом вже у Польщі отримують дозвіл на роботу та подають документи на картку  тимчасового проживання.

Неповнолітній діти приїжджають на базі візи від школі або як члени родини.

 

 1. Як довго я можу користуватись програмою «Кращий старт» ?

Програмою можна користуватись до моменту завершення 9 років вашої дитини.